1η Ενημερωτική Συνάντηση Γονέων & Κηδεμόνων για το Σχ. Έτος 2022-23

Η 1η Ενημερωτική Συνάντηση Γονέων & Κηδεμόνων για το Σχ. Έτος 2022-23 θα πραγματοποιηθεί την Τετάρτη 28 Σεπτεμβρίου 2022 και ώρα 17:00μ.μ. στον αύλειο χώρο του Νηπιαγωγείου.

Η συνεργασία μεταξύ των γονέων και των νηπιαγωγών είναι αναγκαία και σημαντική, καθώς μέσα από αυτή ενημερώνονται και οι δύο πλευρές για τις επιδόσεις αλλά και τις εμπειρίες που αποκομίζει το κάθε παιδί.

Επιθυμούμε μια συνεχή επικοινωνία και ενημέρωση με στόχο τόσο τα καλύτερα μαθησιακά αποτελέσματα όσο και την ευκολότερη προσαρμογή των μικρών μας μαθητών/μαθητριών σε νέες καταστάσεις. Θα μπορείτε να επικοινωνήσετε μαζί μας τόσο τηλεφωνικά ( 2322022063) για οποιαδήποτε θέμα σας προβληματίζει σε σχέση με το παιδί αλλά και καθημερινά στο τέλος του ωραρίου της κάθε νηπιαγωγού θα μπορεί να υπάρχει προσωπική ατομική επικοινωνία. Επιπρόσθετα μπορείτε να ενημερώνεστε για τα δρώμενα και τις δράσεις της σχολικής μονάδας μέσω της σχολικής ιστοσελίδας.

Πρωτεύον στόχος μας είναι να κάνουμε τα παιδιά να αγαπήσουν το σχολείο και να απολαύσουν τον κόσμο του Νηπιαγωγείου, βοηθώντας τα να αποκτήσουν βασικές δεξιότητες ζωής και γνώσης. Αρωγός στην προσπάθεια μας αυτή ΕΣΕΙΣ….
Και μην ξεχνάτε ότι κάθε παιδί είναι μια ξεχωριστή προσωπικότητα, είναι διαφορετικό και μοναδικό και ενδιαφέρεται για διαφορετικά πράγματα. Μαθαίνει με διαφορετικό τρόπο και κατακτά τις γνώσεις με το δικό του ρυθμό.

Μοιραστείτε μαζί μας τις σκέψεις, τις ανησυχίες και τους προβληματισμούς σας. Τις ιδιαιτερότητες, τις δυσκολίες και πιθανές αλλαγές που συμβαίνουν στο περιβάλλον του παιδιού. Ακούστε με προσοχή και κατανόηση προβληματισμούς, παρατηρήσεις και συμβουλές μας. Θέλουμε όλοι το καλύτερο δυνατό για το κάθε παιδάκι ξεχωριστά…..

Φέτος θα λειτουργήσει και η δανειστική βιβλιοθήκη του Νηπιαγωγείου μας. Το βιβλίο είναι ο καλύτερος φίλος ενός μικρού παιδιού διότι το βοηθάει να ταξιδεύει σε διαφορετικούς κόσμους και να πλάθει τις δικές του ιστορίες και εικόνες. Σε κάποια άλλη ενημερωτική συνάντηση γονέων θα ενημερωθείτε για τον τρόπο λειτουργίας της δανειστικής βιβλιοθήκης.

Οι Εκπαιδευτικοί του Νηπιαγωγείου